בדיקת מצב – הוורנטים של וולס פארגו

לפני ארבעה חודשים לערך כתבתי פוסט טכני על הוורנטים של וולס. ניסיתי לחשב היכן הם יהיו כאשר המניה תהיה ב $45. באותו זמן גרסתי שכאשר המניה של וולס פארגו תגיע ל- $45, מחיר הוורנט יהיה בערך באיזור $15, תוך שימוש באמצעים אמפיריים.

בואו נעשה בדיקת מצב אמפירית:

באותו תאריך (26.11.2012) המניה נסחרה בשער של $32.9. הוורנט נסחר בשער של $9.37.

נכון לאתמול – שערי הסגירה הם $38.2 ו- $12.57 בהתאמה, או תשואה של 16.1% למניה ו 34.2% לוורנט.

אפשר לראות שתשואת הוורנט היתה פי 2.12 מתשואת המניה. נניח עתה שתשואת הוורנט תמשיך להיות פי 2.12 מתשואת המניה (מייד אסביר מדוע זה לא בדיוק כך). נניח שהמניה של וולס תגיע ל- $45 למניה בחודשים הקרובים, כפי שאנו סוברים, כלומר תשואה של 17.8% במניה. אם התשואה של הוורנט תהיה פי 2.12, הוורנט יעלה בערך 37.7%. נניח שהוורנט יעלה 38% וכך נהיה “בצד הבטוח”. מכאן שהוורנט יהיה לכל היותר במחיר $17.4, לא מאוד רחוק מהיכן שחזיתי אז.

עתה אסביר מדוע לדעתי, בעתיד, התשואה של הוורנט לא תהיה פי 2.12 מתשואת המניה, כפי שהיה בארבעת החודשים האחרונים, אלא פחות: היות והוורנט עתה עמוק בכסף, התשואה שלו ביחס למניה תרד. קל לראות זאת בעזרת דוגמא: אם למשל וולס היתה בשער של $100 למניה, הוורנט היה שווה בערך $66. אם המניה היתה עולה ב 10%, כלומר ל $110, הוורנט היה עולה בערך ל $76, או תשואה של 10% למניה אל מול 15% לוורנט, פי 1.5 ולא פי 2. ככל שהוורנט נכנס עמוק יותר לכסף, כך התשואה שלו תלך ותתקרב לתשואה של המניה.

מכאן, כאשר המניה תהיה ב $45, נניח השנה או שנה הבאה, הוורנט יהיה לכל היותר ב $17.4. לדעתי ישנה סבירות גבוהה שהוא יסחר בפחות מ $17, ניאלץ להמתין ולראות. כמובן שהזמן עובד כאן נגד מחזיקי הוורנט וככל שיקח יותר זמן לוולס להגיע ל $45 למניה כך המחיר של $17 יהיה אופטימי יותר ויותר עבור הוורנט.

כמובן שאם מחזיקים לטווח שבו וולס תגיע לאיזור של $60 ומעלה החישוב להלן פחות משנה, אך כפי שנוכחתי לדעת, הרבה מאוד משקיעים מצפים שהוורנט יכפיל את עצמו אם וולס תגיע ל- $45 ולדעתי נכונה להם אכזבה.

גילוי נאות: אני ושותפי בשותפויות עדן אותן אני מנהל מחזיקים בוורנטים של וולס פארגו. אינני יועץ השקעות. פטור מאחריות.

Print Friendly, PDF & Email

אזהרה חמורה!

אתר זה מכיל רשומות ודיונים בנושאי השקעות. הכותב אינו בעל רשיון ייעוץ השקעות. המגיבים גם הם ללא רשיון ייעוץ השקעות. בהכנסך לאתר, אתה מבין ומסכים לכתוב מטה, אנא קרא בעיון. הכותב אינו מייעץ לקנות או למכור או להחזיק או כל פעולה אחרת ביחס לניירות הערך או נכסים אחרים כלשהם המוזכרים באתר. כל אדם צריך לפנות ליועץ השקעות מוסמך לפני שיבצע פעולות בתיק ההשקעות שלו, בכדי לקבל ייעוץ אישי המתאים לצרכיו ולאופיו. אתר זה אינו משמש כאתר ייעוץ השקעות ואינו מתאים את עצמו לאף משקיע באופן כזה או אחר. הכותב אינו משכנע, מייעץ או משדל או כל פעולה אחרת העשויה להשפיע באופן כלשהו על מי מקוראי האתר לבצע פעולה כלשהי בניירות ערך כלשהם, בין אם מוזכרים באתר ובין אם לא. מטרת האתר הינה תיעוד אישי של רשמים ודיעות בנוגע לכל תחום, ובפרט השקעות, ולא לשמש כמקור מידע להשקעות או בתור ייעוץ השקעות. על כל קורא לבדוק בעצמו כל עובדה וכל מילה שנאמרה באתר יחד עם בעל מקצוע - עורך דין, רואה חשבון ויועץ השקעות. הדיונים באתר אינפורמטיביים ותו לא ומציגים אך ורק את דעתו של הכותב. יתכן מאוד שדיעות הכותב אינן אובייקטיביות והכותב מחזיק בפוזיציה (לונג או שורט) על המניה. יתכן שהמידע המוצג באתר שגוי, מוטעה, אינו שלם, אינו מקיף, חסר או מסתמך על מקורות לא אמינים. יש לקחת אותו בערבון מוגבל. בהכנסך לאתר אתה מבין שהדיון שנערך בו הוא דיון שאינו נחשב ייעוץ השקעות והוא בגדר שיחת חולין בין שני אנשים או יותר, המחליפים דיעות בקשר לנושאים שיתכן ואינם בקיאים בהם כלל וכלל, והמציגים דיעות אישיות לא מלומדות ולא אובייקטיביות. הודעה זו תופיע במחשבך בכל 8 ימים או בכל פעם שתמחק את ה Cookies במחשבך. בכל פעם תצטרך לאשרה מחדש.

Enter

ואם לא

Exit
השקעה באחריות!